Med trädkronor som tak
Byt ut den klassiska konferenslokalen mot annorlunda möten under bar himmel.
MED TRÄDKRONOR SOM TAK
Här – Mitt i skogen, sittandes lätt tillbakalutad, gungandes en liten bit över marken, med ett annat perspektiv på både omgivning och kollegor är det lätt att skapa en kreativ atmosfär. Skogsfloating är ett jämställt sätt att mötas. Viktlösheten och avslappningen hjälper mötesdeltagarna att släppa loss kreativiteten och hitta lösningar som hade varit svåra att se i ett traditionellt mötesrum. Med trädkronor som tak ovanför specialdesignade hängmattor finns plats för upp till tolv personer att deltaga i mötet.
LÄS MER
Är ni en större grupp? Varför inte dela in er i två mindre grupper där den ena gruppen kör walk and talk medan den andra gruppen har skogsfloating. Sedan byter ni av varandra.
Passa på och byt ut er lunch i helpensionen mot en middag ute i det gröna i samband med ert möte. Vi skulle varmt rekommendera tex fiskfoliepaket som ni sedan tillagar över öppen eld vid antingen den fina kvarnen uppe i skogen eller vid utsiktsplatsen som också ligger i närheten av vårt skogsfloatingrum. Självklart har vi fler förslag på mat om så önskas.
Följ oss på LINKEDIN för senaste nytt
VISA MINDRE
KONFERENS HELPENSION
Helpension ett dygn med logi i dubbelrum och stor frukostbuffé. För- och eftermiddagskaffe med hembakade delikatesser. Lunch med nybakt bröd, salladsbord och varmrätt. Bordsvatten samt kaffe ingår. Tvårätters supé på kvällen samt entré till spa.
Måndag till onsdag- Pris per person fr 1295 kr
Onsdag- fredag – Pris per person fr 1495 kr
Skogsfloating pris fr 6500 kr
Boka på [email protected]
Planerar du att hålla en konferens, kick off eller event? På VANN har vi duktiga medarbetare
som kan hjälpa dig hela vägen från planering och utförande till uppföljning.
Ring oss på tel: 0523-442 00 eller maila till [email protected] dina önskemål så hjälper vi er!
Fyll i formuläret nedan så kontaktar vi dig samma dag (vardagar 8 – 16)
© Copyright 2020 - Meholmen Hotell AB | All Rights Reserved
Webbproduktion av Adaptonline.se
Här njuter du oavsett årstid av vackra vyer och salta vindar i 39 gradigt vatten
Vid bryggan nere vid fjorden finner ni fjordbastun med tillhörande bastu, brygga och loungeavdelning
Läs mer om våra fjordbastu
Här finner du duschupplevelser utöver det vanliga. Välj mellan vattenfall, kneipp terapi, sittdusch med massage eller varför inte duscha i ett varmt regn under månen
Gullmarsfjorden inbjuder till varma bad på sommaren och uppfriskande bad på vintern. Några fotsteg på bryggan och du kan värma upp kroppen i vår populära fjordbastu.
Vann ligger naturskönt djupt inne i Gullmarsfjord precis vid strandkanten. Känn sanden mellan tårta och gå ner i det klarna vattnet
Luta er tillbaka och njut av vyerna utanför
Kombinera din spavistelse med någon av våra fantastiska spabehandlingar som utförs av våra välutbildade terapeuter!
Läs mer om våra spabehandlingar
I vårt fotbad kan du skämma bort dina fötter. Fylla upp ett fotkar med varmt vatten med en halv skopa Mineralsalt
Hos oss kompletteras vattenvärlden med tre olika bastuvarianter; torrbastu, ångbastu och en utsiktsbastu
Läs mer om våra bastumiljöer